Vai vienu uzņēmumu var pieteikt vairākās kategorijās?

Jā. E-komercijas balvas dalībnieki var pieteikties visām kategorijām, kurām atbilst viņu e-veikals vai lietotne.

Man nav sava e-veikala, bet tirgoju savus ražojumus Etsy. Vai es kvalificējos kādai no kategorijām?

Jā. Tu kvalificējies kategorijai “Platformu veikals”. Tur piedalās visi e-veikali, kuri tirgojas kādā no pasaules vai Latvijas e-komercijas platformām, piemēram, Etsy, Amazon, Ebay u.c.
Tu kvalificējies arī kategorijai “Mazais bizness”, ja tavā uzņēmumā strādā 1-9 darbinieki un gada apgrozījums nepārsniedz 2 miljonus eiro.

Ar ko atšķiras nozaru veikals no ražotājveikala?

Ražotājveikalā uzņēmums tirgo tikai savu produkciju.
Nozaru veikalā veikals tirgo dažādu ražotāju produkciju.

Piemēram, ja kosmētikas ražotājs A savā internetveikalā tirgo tikai pašu ražotu kosmētiku, tas ir ražotājveikals. Turpretim, ja e-veikals tirgo dažādu ražotāju kosmētiku, tas ir nozaru veikals.

Ar ko atšķiras nozaru veikals no daudznozaru veikaliem?

Nozaru veikals tirgo tikai vienas konkrētas nozares produktus, piemēram, kosmētikas e-veikals tirgo dažādus kosmētikas produktus. Daudznozaru veikals tirgo dažādu nozaru preces, piemēram, parfimēriju, datortehniku un sporta ekipējumu. Šāds veikals kvalificējas kā daudznozaru veikals.

Vai iespējams ar vienu pieteikumu pieteikties vairākām kategorijām?

Nē. Katrs pieteikums jāiesniedz atsevišķi.

Vai konkursam ir dalības maksa?

Dalība konkursā ir bezmaksas.

Vai e-veikals kvalificējas kategorijai “Lietotnes”, ja preces var iegādāties arī lietotnes web versijā?

Jā, visi veikali, kuriem ir arī savas lietotnes, kvalificējas šai kategorijai. Vērtēta gan tiks tieši lietotne, nevis web versija.

Kā notiks vērtēšana?

Vispirms konkursa organizatori pārbaudīs, vai visi pieteikumi atbilst nolikumam un ir iesniegti atbilstošās kategorijās. Ja tiks konstatētas neprecizitātes, organizatori sazināsies ar iesniedzēju personīgi. Ja nekādu aizķeršanos nebūs, iesniegums tiks akceptēts un nodots žūrijas vērtējumam.
Žūrija iesniegumus vērtēs elektroniskajā platformā. Katrs pieteikums tiks izskatīts, ņemot vērā 3 kritērijus – lietojamību, dizainu un inovācijas. Katrs kritērijs tiks vērtēts punktu skalā no 1 līdz 3.
Labākie kopvērtējumā tiks izvirzīti shortlistei, no kuras žūrija izvēlēsies zelta, sudraba un bronzas godalgas ieguvējus.

Šīs mājas lapai darbībai nav pilna Internet Explorer pārlūkprogrammas atbalsta!